Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od początków swej branży ścigali się w wynajdywaniu coraz to nowszych, niemal magicznych związków i stosowaniu jeszczebarwniejszych i ekscentrycznie obwoływanych składników. Wyścig ten przywiódł tymczasem do tego, że każdego roku na swą zewnętrzną powłokę aplikujemy mnóstwo chemikaliów. Większość z nich po jakimś czasie okazało się szkodliwymi dla zdrowia. W opozycji do tego postępowego biegu wyłania się coraz bardziej uznana kosmetyka naturalna.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej jesteśmy w stanie zaobserwować prąd polegający na umieszczaniu w produktach do pielęgnacji elementów wynikłych z natury. Nader często bywają to półprodukty doskonale nieobce minionym pokoleniom. Na wokandę powracają półwyroby takie, jak woda różana olej rycynowy i pozostałe wyciągi z roślin, czy glinki. Jak grzyby po deszczu rodzą się także marki proponujące absolutnie naturalne produkty pielęgnacyjne, a więc takie, w których recepturze nie znajdziemy żadnych chemicznych surowców.

Jakie rodki pochodzenia naturalnego opłaca się nabyć oraz ze względu na co?

Wiele z nas obserwuje dodatnie wyniki i skłania się absolutnie przestawić na kosmetyki naturalne. W jaki sposób rozpocząć, by sprawdzić, czy zielone produkty okażą się tym czymś dla nas? Na pewno powinniśmy sprawdzić na sobie ekologiczne, natłuszczające masło do ciała lub naturalny scrub do ciała. Przywołane pozycje wydają się hitem ostatnich lat i dziecinnie łatwo jest je kupić. Można też zdecydować się na ich samodzielny wyrób. Organiczne masło do skóry składające się z masła shea, czy też kakaowego to wspaniały specyfik, zwłaszcza na zimowy okres. Naturalny scrub do ciała to również doskonały produkt na start. Stworzony samemu, przykładowo z mielonej kawy czy cukru z suplementem soku aloesowego i oleju arganowego połączonego z sokiem z aloesu kosztuje niewiele, a działa wyśmienicie, zapewniając nieprzeciętnie gładką i jadwabistą skórę.

W imię uzupełnienia

Rozpoczynając historię z eko-kosmetykami dość prosto jest wlecieć w którąś z zasadzek zastawianych przez producentów. Coraz więcej opakowań na półkach sklepów przyciąga hasłami jak „eko” czy „natural”, tyle że nader często mogą być to tylko slogany. Należy więc studiować składy nabywanych preparatów. Warto podszkolić się, chociażby korzystając z sieci, poznając to, które ze składników naprawdę są naturalne i dobroczynne, a jakie krzywdzące.

Artykuł napisany dzięki
kosmetyki naturalne

Categories: Moda

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Popular Posts

Przepis kulinarny

Drugim po śniadaniu znaczącym pożywieniem w ciągu dnia ...

Firma Emapa

Firma Emapa wypuściła na rynek aplikację z mapą ...

MapSet czy MultiNet

W ofercie adresowanej do potencjalnych klientów, firma Emapa ...

Rozwiązania Emapy

Specjalnością firmy Emapa jest dystrybucja wszechstronnych i nowoczesnej ...

Firma

Firma Emapa, posiadająca wieloletnie doświadczenie w projektowaniu elektronicznej ...