Wielowątkowa zabawa strategiczna to coraz częściej podstawa udanego wykładu biznesowego czy konferencji. Nie dziwi więc, że właściciele firm doradczych musza niejednokrotnie poświęcić ładnych kilka godzin nad napisaniem specjalistycznej gry. Potem chcą opatentować utwór tak by w dalszej kolejności sprzedawać licencje innym osobom. Tantiemy z dobrze opracowanego narzędzia potrafią często siegać kilkudziesięciu tysięcy PLN w skali roku. Nawet gdy musimy założyć haracz dla fiskusa. Mimo wszystko zyski są wysokie. Na tyle są to duże kwoty, iż wielu trenerów z rodzimych agencji edukacyjnych kształtuje swoje przychody przede wszystkim z certyfikowania i licencjowania.
W serwisie Goldenline odbywa się w tej chwili mała kłótnia w której menedżerowie HR wymieniają się uwagami w temacie niewiadomego ale oczywiście nieudowodnionego skopiowania czyjejś myśli twórczej. Dyskusja ten toczą się w wątku dedykowanego opiniom o Training Partners
Omawiane tematy rozpaliły do czerwoności toczących spór specjalistów do spraw szkoleń. Co drugi ekspert ma na podstawie kilku zdań ugruntowane silnie kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie sprawy karnej. Warto zalogować się i poczytać.
A tak na boku ? kwestia licencji i certyfikacji ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Konsultanci organizujący szkolenia menedżerskie, warsztaty handlowe czy symulacje biznesowe mają szereg kontrowersji prawnych. Również doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Categories: Biznes, Blog

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Popular Posts

Przepis kulinarny

Drugim po śniadaniu znaczącym pożywieniem w ciągu dnia ...

Firma Emapa

Firma Emapa wypuściła na rynek aplikację z mapą ...

MapSet czy MultiNet

W ofercie adresowanej do potencjalnych klientów, firma Emapa ...

Rozwiązania Emapy

Specjalnością firmy Emapa jest dystrybucja wszechstronnych i nowoczesnej ...

Firma

Firma Emapa, posiadająca wieloletnie doświadczenie w projektowaniu elektronicznej ...